O Kancelarii

Kancelaria adwokacka Jacek Piechota w Płocku

JACEK PIECHOTA – adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Płocku, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. 

Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując przez wiele lat w kancelariach adwokackich w Warszawie. 

Przez kilka lat swojej praktyki zawodowej prowadziłem wiele postępowań z zakresu prawa rodzinnego, a w szczególności sprawy o rozwód, separację, kontakty z dzieckiem, alimenty, podział majątku. Zajmuje się też prowadzeniem spraw z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego, prawa karnego i prawa łowieckiego.

Kancelaria adwokacka Jacek Piechota

Decyzję o wyjechaniu z Warszawy i rozpoczęciu indywidualnej praktyki jako adwokat w Płocku podjąłem jeszcze w czasie aplikacji. Chciałem jednak najpierw nabrać doświadczenia zawodowego i zdobyć jak największą wiedzę od starszych i doświadczonych kolegów. Warszawa, w której studiowałem i odbywałem aplikację, była najlepszym wyborem. Praktykowałem w kilku kancelariach, poznałem wielu adwokatów, którzy prowadzili swoje sprawy na specyficzne i często diametralnie różne sposoby. Na wokandzie spotkałem się z całą gamą charakterów adwokackich, które nie zawsze budziły szacunek Sądu. Bezsprzecznie jednak pozwoliło mi to na wypracowanie swojego stylu, który cały czas udoskonalam. Wyspecjalizowałem się w prowadzeniu spraw rodzinnych takich jak sprawy o rozwód, o kontakty, o alimenty, o podział majątku, ale także spraw karnych i cywilnych. 

Gdy uznałem, że mogę już sam prowadzić sprawy i posiadam wiedzę i doświadczenie, które pozwolą mi na prowadzenie spraw w sposób rzetelny i profesjonalny, wyjechałem do Płocka.

Płock jest miastem dużo spokojniejszym od Warszawy, żyje się tutaj wolniej i na „luzie”, czyli ma te cechy, których w stolicy mi brakowało.

Mam nadzieję, że jako adwokat zostanę w Płocku do końca mojej praktyki i będę mógł pomóc wielu ludziom w ich problemach natury prawnej. Do każdej sprawy podchodzę indywidualnie. Oczywistym bowiem jest, że inaczej prowadzi się sprawę o rozwód, czy jakąkolwiek sprawę rodzinną, a inaczej sprawę karną, cywilną czy gospodarczą. Dlatego zawsze dostosowuję swoje działania do charakteru sprawy i poszukuję rozwiązań, które zadowolą moich klientów i będą dla nich najkorzystniejsze. 

Zachęcam do kontaktu.